Як ми гуляли на вечорницях у Мамаєвій Слободі

Віктор Панченко,

курсы журналистики Валерии Губренко ,

DELFI

, Статья студента Kурсы журналистики Валерии Губренко Киев, Львів, Виктора Панченко

, Статья студента Kурсы журналистики Валерии Губренко Киев, Львів, Виктора Панченко

Справжня зимова казка ожила – чарівне місто наповнилось людьми, кіньми, прокинувся дух старовини.

Адже настало Різдво. Поринути в атмосферу давніх часів можна було не від'їжджаючи за місто – «Мамаєва Слобода» вже вкотре відчинила свої ворота всім бажаючим доторкнутись до аутентичного та неповторного свята Різдва Христового.

Вже на брамі вас зустрічає суровий козак і перевіряє квитки. На доволі розлогій території розкинулись точні копії хатин з тинами, млин, озеро – всі атрибути життя людей два сторіччя тому. Хати відтворені відповідно до того укладу і побуту, що панував в часи, оспівані Шевченком, Нечуй-Левицьким та іншими українськими поетами і письменниками.

Читайте: Фотопутешествие по рождественскому Киеву: где зимой цветут розы и горят огни

В хатах колядники вітають господарів з Різдвом. Вони одягнені в народні костюми і співають різдвяних пісень, прославляючи народження Христа. Бажають людям щастя, здоров'я і при цьому мають непоганий зиск, адже відвідувачів фестивалю, що не жалкують грошей справжнім українським колядникам, завітало чимало.

На великій сцені в центрі козацького селища йдуть останні приготування до початку концерту. Поруч клекочуть казани з кулішем – до нього простяглась чимала черга...

І ось нарешті фестиваль розпочався! Олег Скрипка особисто привітав всіх присутніх зі святом і оголосив виступ учасників фестивалю.

«Різдво – надзвичайне свято, що пробуджує в людях найвищі почуття, закликає до внутрішнього відродження та оновлення, дарує духовну радість. Воно овіяне піднесеним настроєм, очікуванням дива, а від радісної й щирої коляди, заспіваної гуртом з найкращими знавцями і співцями народної традиції, очищується не лише власна душа, а й сучасний світ довкола, – розповідає засновник та творчий керівник фестивалю „Країна Мрій“, – Олег Скрипка. – Саме в ці дні важливо звернутись до звичаїв, котрі побутували в Україні, відшукати їхній зміст та втрачену духовність. Наша мета – надати змогу українцям зазирнути в цю відроджену традицію, зрозуміти її та прищепити до сучасного життя. Адже лише те суспільство, яке культивує і береже віковічні надбання культури свого народу, зможе досягти розквіту».

Справжньою родзинкою другого дня фестивалю була постановка новорічного вертепу за участю Івана Малковича, Тараса Компаніченка, Богдана Бенюка, Тарас Чубая, Остапа Ступки, Фагота, Василя Вірастюка та інших доволі відомих українців.

«Країну Мрій» відвідало кілька тисяч гостей. Та й не дивно, адже народні самобутні традиції живлять неповторною енергетикою, а виступи фольклорних колективів надають незабутні емоції, тому, напевно, хочеться повертатися сюди ще й ще.

 

Оставьте комментарий

���������

on-line курс
пишущей
журналистики