Хто в парку господар?

 

Катерина Обертас, студентка курсов журналистики в Киеве (МедиаШкола Валерии Губренко)

Катерина Обертас, студентка курсов журналистики в Киеве (МедиаШкола Валерии Губренко)

 

Катерина Обертас

студентка курсов журналистики в Киеве

(МедиаШкола Валерии Губренко)

Більше половини громадян нашої країни (57%) мають домашніх тварин, ще 21% українців мали їх раніше. 79% респондентів вважають своїх улюбленців членами сім’ї. Такі соціологічні дані дослідження, яке провела компанія Research & Branding Group у 2013 році.

как научиться монтировать классное видео

Ми поцікавилися у киян, як вони ставляться до вигулу собак без повідків та намордників: чи безпечно це для оточуючих, чи пильнують господарі своїх чотирилапих.

Пример статьи курсов журналистики в Киеве

Марія Прокопівна, пенсіонерка, 77 р.: «Негативно ставлюся. Тут, у парку, діти відпочивають. Не можна бути впевненим у своїй тварині: у неї інстинкти сильніші за розум. Я, пригадую, колись лежала у лікарні. Там і пацієнти, і медсестрички кількох бродячих собак постійно підгодовували. Ті тварини вже всіх знали, до рук йшли. А якось санітарка вийшла у двір і один з тих псів ні з того ні з сього її за ногу – хап! Якби ж ви бачили потім, як те собача розкаювалося: очі жалібні-жалібні, хвоста піджало, сидить – і лапи йому трусяться. Саме, певно, не розуміло, як так сталося. То й домашній дресирований пес може спочатку накинутися, а потім думати».

Ольга Володимирівна, пенсіонерка, 56 р.: «Моєму Ґолді [кудлатий цуцик, розміром з кота – авт.] намордник не потрібен – він нікого не вкусить, бо сам усіх боїться. А отим здоровим вовкодавам обов’язково треба їх одягати: недавно гуляли й один такий на Ґолді накинувся – господарі ледве відтягли, добре, що хоч на повідку був».

как стать настоящим журналистом, акулой пера, как попасть на работу в журнал или газету

Андрій, має 1-річну доньку, 36 р.: «Ми щодня у парку гуляємо. Собак багато, більшість – без намордників, але все спокійно, про якісь прикрі випадки не чув, тому нехай бігають. От би ще власники за ними прибирали…».

Он-лайн курс журналистики в Украине

Алла, мама 5-річної Лізи, 29 р.: «Прикро, що у нас не прийнято прибирати після своїх улюбленців: і в пісочниці, і на траві люблять гратися діти, а там – собачі «сюрпризи». Загрози від домашніх собак ні для доньки, ні для себе не бачу. А от безпритульний пес якось накинувся на мого знайомого біля гаражів, за ногу вкусив».

как научиться писать хорошие статьи

Пані Анна та пані Лідія, пенсіонерки, 80 р. та 71 р.: «Наша Муха – хороша, її весь двір любить, їй намордник не потрібний. Вона бродяча була, то бабусі з під’їзду почали підгодовувати, а потім студенти (орендатори однієї з квартир) її стерилізували. Вона, хоч і велика, та навіть мухи не образить – тому Мухою її й охрестили. А всі інші пси мають бути в намордниках, а то ходять, мордаті, людей лякають – хто його знає, що в них в голові?».

 

Лариса Михайлівна, викладач, 48 р.: «Собак без намордників не боюся. Ну хіба бойових трохи остерігаюся. Але хіба ж їхнім господарям щось зауважиш: у бійцівського пса – «бійцівський» власник. А взагалі, треба піднімати рівень культури суспільства – ось основа нормального співжиття. Тоді не буде ні війн, ні революцій».

За підсумками опитування, молодь, у тому числі молоді батьки, переважно лояльно ставляться до собак без намордників, багато хто має або хоче завести улюбленця. Натомість люди похилого віку здебільшого різко засуджують таке довірливе ставлення до чотирилапих. Хоча ми про це не запитували, але майже всі респонденти, незалежно від віку, самі піднімали проблему забруднених газонів і хотіли би, щоб українці перейняли європейські традиції та прибирали за своїми вихованцями під час прогулянок.

 

Оставьте комментарий

���������

on-line курс
пишущей
журналистики