Привабливість України для іноземних інвестицій

Гарибова Альбина

Студент курсов журналистики в Киеве ( МедиаШкола Валерии Губренко)


У розвитку економіки України важливу роль відіграють прямі іноземні інвестиції. Залучення коштів іноземних інвесторів сприяє впровадженню нових технологій, активізації інвестиційного процесу, розвитку малого та середнього бізнесу, використанню передового і зарубіжного досвіду, зростанню інвестиційного потенціалу територій .

 

Інвестиційний попит в минулому році знизився на 10 % і навряд чи буде зростати в 2014-му. Питань про якість бізнес-клімату досить багато. Згідно з оцінками Heritage Foundation, за рівнем економічних свобод Україна посідає останнє місце в Європі. Зростання адміністративного тиску і дорожнеча кредитних ресурсів не сприяють довгостроковим інвестиціям . Про погіршення інвест-клімату свідчить і падіння прямих іноземних інвестицій . У 2014 -му приплив навряд чи перевищить 1,5 % ВВП — такого не було з 1990 –х. Не виключено що навіть компанії , які вже залучили кошти на зовнішніх ринках , вирішать зачекати.

Багато в чому надії пов'язані з очікуваннями збільшення експорту. Хоча всупереч існуючій думці , експорт ніколи не був вирішальним чинником зростання ВВП України , а за останні два роки і зовсім впав на 16 % Які ж перспективи ? Позитивних сигналів про відновлення попиту на українську сталь — ключовий експортний товар , поки немає.

Однак , не все так погано. Агропромисловий сектор в найближчі двадцять років увійде до трійки найбільш швидкозростаючих у всьому світі. Вітчизняне сільське господарство до 2020 року зросте майже на третину , збільшивши обсяги виробництва на 29 %. Такі цифри містяться в спільній доповіді ООН і Організації економічного співробітництва та розвитку ( ОЕСР).

Как стать настоящим журналистом

Також спостерігається стрімке збільшення інвестиційних потоків в ринок нерухомості України . Всі сегменти ринку нерухомості перебувають в процесі росту . Це дозволяє інвесторам розраховувати на швидке повернення інвестицій і високий прибуток. Значні обсяги іноземних фондів зосереджені в районі готелів і ресторанів , будівництві торгово- розважальних центрах , а також на ринку оренди нерухомості.

Незважаючи на те , що інвестиційний попит зменшився згідно з результатами щорічного рейтингового дослідження Міжнародної фінансової корпорації , група Світового банку «Ведення бізнесу 2013 » Україна поліпшила свої позиції на 15 пунктів , піднявшись з 152 місця на 137 . У Глобальному індексі конкурентоспроможності 2012/2013 , підготовленому експертами Всесвітнього економічного форуму , Україна просунулася на 9 пунктів, посівши 73 місце з 144 .

Міністерство доходів запевняє , що протягом декількох років Україна увійде до сотні кращих країн з ведення легкості бізнесу. Допомогти цьому покликана Державна програма активізації економіки на 2013—2014 роки . Ця Програма розроблена з метою впровадження нових підходів до модернізації пріоритетних галузей економіки на найближчі два роки для активізації її розвитку .

Как попасть на работу в журнал

Документ передбачає проведення структурних змін в економічному і соціальному житті країни шляхом підвищення ефективності державного управління , модернізації базових галузей економіки , формування сприятливого економічного середовища для розвитку бізнесу та приватної ініціативи. Виконання цієї програми має забезпечити прискорення розвитку пріоритетних галузей економіки , сприяти позитивним структурним зрушенням в економіці , диверсифікації та зниження енергоємності виробництва .

 


 

Оставьте комментарий

���������

on-line курс
пишущей
журналистики