«Нікому на [censored] не потрібен талант»?

Анастасія Первушена

Курсы журналистики Валерии Губренко

Спеціально для «Неофіціалки»

не потрібен талант"?, Статья студентки курсы журналистики Валерии Губренко Киев"]"Нікому на [censored] не потрібен талант"?, Статья студентки курсы журналистики Валерии Губренко Киев

"Нікому на [censored

Останні два роки в столиці не відбувалось нічого подібного за своїми масштабами та революційною концепцією. Гогольфест вперше стартував в 2007 році, в якості такого собі скромного мистецького фестивалю, а вже в 2008-му перетворився на цілісне, вражаюче за обсягами та добре організоване мистецьке божевілля, якого так довго не вистачало цьому місту.

Коли заходиш через нещодавно пофарбовані сірі ворота Мистецького Арсеналу, до кінця не розумієш куди потрапляєш, аж поки не увійдеш всередину.

Біля входу стоїть велике скупчення народу, що пестрить кольоровими шаликами, шарфиками, накидками, беретами, та іншими атрибутами одягу творчо направлених людей. Як виявляється пізніше, то починаючі актори, сценаристи, режисери, та просто бажаючі, що вийшли на вулицю аби випити філіжанку кави та випалити цигарку в очікуванні другого етапу майстер класу камерної сцени від відомих українських та російських режисерів. Надихає й те, що вхід до таких заходів є абсолютно безкоштовним, тому обмежити Вашу присутніcть може лише особисте бажання.

При вході до Арсеналу, з правої сторони, висить недбало оформлена вивіска «Андеграунд. Особам до 18 вхід заборонено». Вона то і приваблює погляд більшості відвідувачів, заставляє завернути одразу направо та спуститись залізними сходами до холодного та трохи «містичного підвалу», який з точністю до назви відповідає своєму призначенню. Тут і бюст Гоголя, облитий сумнівною коричневою речовиною. Двозначність ситуації зникає, коли при більшому приближенні, бачиш плитки розплавленого шоколаду на голові в Гоголя. Автори експозиції поливають митця солодкою славою. Тут і пологи крупним планом на величезному проекторі. До речі, глядачів перед цим екраном збирається найбільше.

Серед цих просторих, сирих просторів фривольно розташувались чисельні експозиції, як молодих, так і досвідчених митців, які, своїми творами більше нагадують на бунтарів, яким дозволили похуліганити без зайвих обмежень та цензури.

Повне ігнорування загальноприйнятих цінностей, існуючих ідеологій, соціальних, стилістичних та мовних правил, відмова від усталих художніх традицій, епатаж публіки, повстанський дух — все це можна побачити і відчути, прогулюючись територією Андеграунд. Власне, на цьому фестиваль не перестає дивувати. В кінці підвалу скромно розташовувалась сцена, на якій після після 10-ої вечора починається музикальна частина фестивалю. Все, що є новим та цікавим в модерній, академічній та етнічній музиці, можна почути саме на цій сцені. А грамотно складена програма фестивалю підкаже які групи, коли і за яку платню може потішити ваші вуха.

Окрім експозиції в стилі «Андеграунд» є ще багато простору з чисельними картинами, композиціями, майстер класами, лекціями відомих митців, виставами молодіжних театрів, концертів тощо. Словом, краще один раз побачити, ніж сто разів почути, тому якщо хочете потрапити а атмосферу абсурду, ірраціональної та дикої творчості — вам дорога саме сюди.

 

«Поливаємо постать митця солодкою славою»

«Початок і кінець»

«Мертва зона»

В очікуванні на черговий майстер клас

Стаття про Гогольфест-2007 "Спогади про «ГогольФест»

Цю статтю було написано ученицею Лери Губенко.

 

Оставьте комментарий

���������

on-line курс
пишущей
журналистики