«Крихітка Цахес»: «Щастя — це любов до життя»

Тетяна Губренко

Курсы журналистики Валерии Губренко

журнал «5 балів» №5 (63) май 2008 г.

«Крихітка Цахес»: «Щастя — це любов до життя»

«Крихітка Цахес»: «Щастя — це любов до життя»

 

Дебютний альбом гурту «Крихітка Цахес» складається в основному з хітів — «На першому місці», «Деталь», «Всі джерела відкриті»... Не кожен гурт може похвалитися подібним. А нещодавно Каша Сальцова, солістка групи, отримала нагороду як «Краща вокалістка» премії «НеПопса» від радіостанції «Джем-ФМ».

— Каша, скажіть, чи легко працювати в Україні з альтернативною музикою, та як Ви ставитеся до української попси?

Каша Сальцова: Яка пишеться музика, з такою і працюємо. А чи альтернативна музика у «Крихітки Цахес» чи поп-музика, нема однозначної відповіді, оскільки «попсовість» та «альтернативність» — це суб’єктивні критерії. Мені здається, що бажання сподобатися за будь-яку ціну — це попсово, виходити на сцену, не маючи чого сказати, — це попсово.

Нас ігнорують деякі радіостанції, вважаючи альтернативною групою, а інші ставлять, називаючи поп-групою. Мені по фігу, як називають, — аби крутили. Бо ми ХОРОША сучасна українська група.

— Як багато вдається заробляти альтернативній команді?
К. С.: Джентльмени не розмовляють про гроші. Вони їх мають.

— Ви марнотратниця чи економна людина?
К. С.: Гроші — це енергія. Коли їх багато, їх треба переводити у справи й інші види енергії — музику, вчинки, події. Коли їх мало, треба енергію накопичувати і ставитися до грошей економно, ось і все. Я тільки вчусь правильно з ними поводитися.

— Чи є хтось з українських виконавців, кого Ви вважаєте зірками?
К. С.: Якщо брати до уваги всесвітнє визнання, то у нас зараз немає музичних зірок, які зацікавили б західного слухача україномовним матеріалом. Тобто унікальної відповіді Цезарії Еворі, Sigur Ros або Tokio Hotel, які співають своїми мовами, але є популярними в усьому світі, я не бачу. Хоча, думаю, міжнародний потенціал є у Каті Чілі, тому що її талант універсальний, і вона багато над собою працює.

В оперному і класичному мистецтві, етно- або електромузиці багато цікавих артистів, їхнє мистецтво легше сприйняти західному слухачеві. А з мейнстріму, можливо, крім Esthetic Education, не можу назвати нікого, хто міг би бути конкурентноздатним на світовій сцені. Хоча, може, «Перкалаба» теж могла б. І у Гайтани, і у Кароль, і у Лорак хороші голоси, вони привабливі, але на заході таких дівчат тисячі.

А так — у наших музичних діячів інше мислення, часто занижені вимоги до матеріалу, тому що український слухач нерозбірливий. Тут артистів мало, тому виконавець, який не вміє ні співати, ні рухатись і несе маячню в інтерв’ю і зі сцени, все одно може легко здобути популярність. В Україні ще найближчі кілька років зіркою зможе стати хто завгодно.

А от Росію ми робимо однією лівою в музичному плані, це довели й «Океан Ельзи», і «Бумбокс», і «ВВ».

— Незабаром літо, де та з ким плануєте відпочивати?
К. С.: Це школярі й студенти влітку відпочивають, а я відпочиваю, коли мені заманеться… Відповідно — з ким заманеться…

— Якщо вже заговорили про романтику, то як, на Вашу думку, мають будуватися стосунки між чоловіком та жінкою з самого початку?
К. С.: Спочатку домовтесь: якщо дійде до сексу, будете користуватися презервативами. В країні епідемія СНІДу, й елементарні правила безпеки стосуються абсолютно всіх. Треба навчитися поважати безпеку, свободу й думку іншої людини. У стосунках важливо уникати крайнощів: це добровільне існування поряд, тому не варто принижувати партнера, намагаючись довести свою правоту, але й не розпещувати його, намагаючись догодити в усьому. Треба бути другом.

А потім уже вся ця романтична катавасія — можна без кінця з’ясовувати, чого ти від протилежної статі чекаєш, і тріпати нерви одне одному. Але все одно розуміння стосунків прийде, коли наб’єш сто тисяч власних шишок, бо всі мають пройти через свої помилки, набрати багаж досвіду. Головне — пам’ятати: нічого страшного, цього разу не пощастило, значить, треба зробити правильні висновки і просунутися вперед, як у комп’ютерній грі. Якщо висновки правильні, то доля приготувала для тебе кращий варіант. Якщо неправильні — стикнешся з подібною проблемою в подальших стосунках. Не треба зациклюватися на невдачі.

— Розкажіть історію своїх серйозних стосунків.
К. С.: Моє особисте життя — моя приватна справа. У мене давно тривають серйозні стосунки, але я не знаю, яким буде продовження навіть завтра :) .

— Ви щаслива людина? Що таке щастя, на Ваш погляд?
К. С.: Мабуть, так. Щастя — це не набір обов’язкових обставин і речей, це твоя реакція на світ. Завжди можна бути щасливим зі своїм набором із зовнішності, вмінь, властивостей. З будь-якого набору, «виданого» природою, можна зліпити щастя. У мене не ідеальна зовнішність, я не мільйонер, я не на піку слави, але я часто відчуваю щастя. Мені цікаво. Цікаво, коли боляче, цікаво, коли радісно. Цікаво спостерігати за природними явищами, чути свій голос, чути чужі думки. Можеш мати нібито всі типові складові — машину, родину, роботу і рахунок в банку — і бути нещасним, страждати від страху. Щастя — це любов до життя і вдячність за нього. Щастя — це розуміння, що маєш щоденну можливість усе змінити.
Текст: Тетяна Губренко

 

Оставьте комментарий

���������

on-line курс
пишущей
журналистики